Działania pomocowe na terenie Izraela rozpoczęliśmy na długo przed powstaniem oficjalnego oddziału GAiN Polska. Nasz zespół już od wielu lat wspiera liczne instytucje w całym Izraelu. Należą do nich m.in. szpitale, ośrodki dla niepełnosprawnych i centra opieki dla przewlekle chorych dzieci. Dotychczas wszystkie tego rodzaju działania, realizowane były w ramach wyjazdowego wolontariatu osób z Polski, chętnych do pomocy w Izraelu.

Zawarto w tym celu porozumienie pomiędzy organizacją Helping Hand Coalition w Izraelu (https://helpinghandcoalition.org/) a Ministerstwem Opieki Społecznej w Izraelu (https://www.gov.il/he/departments/molsa/govil-landing-page)

Kolejnym ważnym elementem współpracy było wysłanie transportu pomocy humanitarnej we wspólnym konwoju z niemieckim oddziałem GAiN. Darowizna trafiła do osób ocalałych z holokaustu (podopiecznych HHC).

Vladimir_Betty_Gladisk_Ashdod (65)

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W powszechnym rozumieniu państwo Izrael postrzegane jest jako wysoko rozwinięty i zamożny kraj, o niewielkiej powierzchni terytorialnej. Jednak należy pamiętać, że jest to stosunkowo młode państwo, które powstało, lub też odrodziło się na nowo, dopiero w 1948 roku. To sprawia, że przed Izraelem stoi obecnie szereg wyzwań społecznych: m.in. problem emigrantów czy opieki socjalnej dla osób starszych. W tej ostatniej grupie znajdują się także osoby ocalałe z holokaustu, którym GAiN od wielu lat niesie pomoc, zabezpieczając materialnie ich byt i troszcząc się o godną starość. 

GAiN Polska dociera z pomocą humanitarną do osób ocalałych z holokaustu, a także osób starszych, samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. 

Wsparcie działań GAiN Polska możliwe jest poprzez dołączenie do akcji wysyłki pomocy humanitarnej do Izraela. Transporty odbywają się kilka razy w roku. Do zrealizowania tej akcji potrzebne są: 

1. Darowizny rzeczowe, nowe lub w bardzo dobrym stanie, które zbieramy w trybie ciągłym. Należą do nich m.in.: 

  • wózki inwalidzkie,
  • kule i laski,
  • balkoniki,
  • drobny sprzęt rehabilitacyjny.

2. Darowizny finansowe, które można wpłacać na konto bankowe Fundacji, podane w zakładce “kontakt” (podlinkować) z dopiskiem: „Darowizna Izrael”. Darowizny finansowe przeznaczane są głównie na pokrycie kosztów transportu towarów do Izraela.

W razie dodatkowych pytań, lub chęci zgłoszenia własnego pomysłu wsparcia działań organizacji na rzecz niesienia pomocy w Izraelu – zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

W niesienie pomocy na rzecz Izraela może zaangażować się każdy. Najłatwiejszą formą wsparcia jest przekazanie darowizny finansowej, najlepiej z opcją cyklicznej, comiesięcznej wpłaty. Zachęcamy do tego rodziny, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, kościoły i wspólnoty wyznaniowe. Dysponujemy także szeregiem dodatkowych projektów pomocowych dla grup zorganizowanych. 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, dostępnego na naszej stronie internetowej. Można także skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. 

GAiN Polska w ramach działań prowadzonych z ramienia Fundacji ESPA, współpracuje z:

1. Helping Hand Coalition w Izraelu (https://helpinghandcoalition.org/)

2. Ministerstwem Opieki Społecznej w Izraelu

(https://www.gov.il/he/departments/molsa/govil-landing-page

3. GAiN Germany (https://www.gain-germany.org/projektlaender/israel/)

ZRÓB AKCJĘ

Pomożemy Ci zorganizować zbiórkę oraz zrealizować własny pomysł wsparcia działań organizacji na rzecz niesienia pomocy w Izraelu.

gain@gain-poland.org