W 2022 roku zespół GAiN Polska, działający z ramienia Fundacji ESPA, pozyskał i przekazał pomoc humanitarną o wartości prawie 20 mln zł. W kooperacji z oficjalnym partnerem niemieckiej organizacji humanitarnej GAiN, stworzyliśmy dedykowany zespół zajmujący się sprawną organizacją transportów z pomocą humanitarną dla partnerów w Ukrainie.

Nasze centrum logistyczne w Polsce mieści się w Legnicy i liczy ponad 2000 m², co pozwala nam na utrzymywanie stałej rotacji (odbiorów i wysyłek) ogromnej ilości darów z całej Europy, dedykowanych dla najbardziej potrzebujących rodzin w Ukrainie.

Nasze zaplecze transportowe składa się z kilkunastu ciężarówek pracujących w systemie kontenerowym (BDF), przystosowanych formalnie i technicznie do transportu międzynarodowego. Transport pomocy humanitarnej do Ukrainy wysyłany był niemal każdego tygodnia.

GAiN Polska obejmuje pomocą również organizacje humanitarne i pozarządowe, kościoły i wspólnoty, które w Polsce zajmują się opieką nad uchodźcami z Ukrainy. Zaprzyjaźnione organizacje oraz producenci pomagają nam w regularnym uzupełnianiu stanów magazynowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wysyłać podopiecznym żywność i niezbędne dobra materialne. Należą do nich m.in.: łóżka turystyczne, śpiwory, materace, koce, pościel, chemia gospodarcza, produkty dla dzieci, produkty higieniczne, odzież, woda butelkowana, żywność długoterminowa.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jako GAiN Polska niesiemy pomoc obywatelom Ukrainy, ponieważ ich kraj nieoczekiwanie znalazł się w stanie wojny. Życie ludności cywilnej jest zagrożone, Ukraińcy zmagają się z bezrobociem i pogłębiającym się ubóstwem. Obecnie możliwość opieki medycznej w Ukrainie jest ograniczona, a liczba inwalidów i osób niepełnosprawnych stale się powiększa.

Ze względu na konieczność zachowania wszelkich środków ostrożności, dzieci często bywają oddzielone od rodziców, a wiele matek z dziećmi przeżywa rozłąkę z rodziną, emigrując do krajów sąsiadujących. Jako organizacja humanitarna docieramy do uchodźców przyjętych do Polski, zabezpieczając ich w środki niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Z uwagi na stale rosnącą skalę problemu, nie jesteśmy w stanie dotrzeć do każdej pojedynczej jednostki. Z tego względu, chcąc uczynić nasze działania jak najbardziej efektywnymi, koncentrujemy się wokół pomocy sprawdzonych przez nas partnerom.

Regularne wsparcie dla Ukrainy odbywa się przy współpracy z europejskimi oddziałami GAiN. Sieć połączeń zbudowanych wokół organizacji, umożliwia efektywną pracę i zapewnienie pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o dostępnych metodach wsparcia naszych działań na rzecz Ukrainy, zachęcamy do odwiedzenia zakładki „chcę pomóc” dostępnej na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.


BIZNES TEŻ POMAGA

Wiele naszych działań prowadzimy właśnie dzięki wsparciu biznesu. Jako firma możesz przekazać darowizny rzeczowe lub sprzedać swoje produkty „po kosztach”.

gain@gain-poland.org