W listopadzie 2016 roku założyciele Rainedge International Center – Samuel Omufwoko Nawali wraz z żoną Millie Mukami Omufwoko, odwiedzili Polskę i Fundację ESPA. Mieliśmy wówczas okazję, aby zorganizować dla nich wyjazd do Gimnazjum w Polkowicach na prelekcję dotyczącą ich działań wśród dzieci w Kenii. Wieczorem tego samego dnia odbyło się również spotkanie w Legnicy wraz z zaproszonymi gośćmi, którzy również usłyszeli historię Rainedge International Center.
Najbardziej poruszająca dla słuchaczy okazała się historia powstania działalności na rzecz dzieci w miejscowości Nakuru. Właśnie wtedy postanowiliśmy jako Fundacja wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę i znaleźć ludzi, którzy zdecydują się pomagać finansowo dzieciom z Kenii w ich edukacji.

Jak to się zaczeło?

Rainedge International Center zajmuje się edukacją dzieci, które w wyniku różnych okoliczności życiowych trafiły na ulicę. Opuszczone i samotne żyją z dnia na dzień – bez nadziei, zdane tylko na siebie. Rainedge International Center dociera do wykluczonych jednostek, zapewniając im lokum oraz wyżywienie. Ponadto, organizacja prowadzi szkołę podstawową i od niedawna szkołę średnią, aby zapewnić dzieciom rzetelną edukację.

Organizacja umożliwia także swoim podopiecznym zdobycie doświadczenia zawodowego, aby w przyszłości mogli znaleźć lepiej płatną pracę. Centrum jest również otwarte dla dzieci ze społeczności lokalnej, które mają możliwość dostępu do edukacji za niewielkie czesne. W każdą sobotę centrum zaprasza dzieci z całego miasta, aby zapewnić integrację z wychowankami domu opieki, prowadzonego w ramach organizacji. Jest to czas, kiedy wszystkie dzieci – bez względu na wiek i status społeczny, mogą wspólnie się bawić i zjeść razem posiłek.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Afryka jest takim kontynentem, gdzie wysyłana jest bardzo duża ilość wszelkiego rodzaju pomocy humanitarnej. Wiele pomocy jest przekazywane ale nie wielkie zmiany są widoczne. Ufamy, że wiele krajów afrykańskich musi przejść zmiany pokoleniowe, stąd nasze zaangażowanie w młode pokolenie. Dobra szkoła, inwestycja w dzieci od najmłodszych lat może przynieść duże zmiany w niedalekiej przyszłości. Dlatego wybraliśmy właśnie tą formę pomocy, angażujemy się w edukację najmłodszych aby zmienić przyszłość Kenii.

Współpracujemy z Rainedge International Center zajmującym się edukacją dzieci, które w wyniku różnych okoliczności życiowych trafiły na ulicę. Rainedge International Center dociera do wykluczonych jednostek, zapewniając im lokum oraz wyżywienie. Ponadto, organizacja prowadzi szkołę podstawową i od niedawna szkołę średnią, aby zapewnić dzieciom rzetelną edukację.

Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj: www.rainedge.net

Poszukujemy osób chętnych do zaangażowania się w projekt adopcji na odległość dziecka z Nakuru w Kenii. Adopcja Serca jest niezbędna, aby organizacja Rainedge International Center dysponowała wystarczającymi środkami na pokrycie wszystkich wydatków związanych z prowadzeniem działalności społecznej w Kenii. Chcemy pomóc w znalezieniu ludzi dobrej woli i tym samym wpłynąć na przyszłość dzieci z ulicy.

Aby wypełnić formularz Adopcji na odległość, wejdź w link: www.rainedge.net/sponsor/poland 

Więcej informacji o bieżących działaniach w centrum można znaleźć tutaj: www.fb.com/RaineEdgeIntKenya 


ADOPCJA SERCA

Zostań opiekunek adopcyjnym na odległość i pomóż dzieciom wyjść z ubóstwa i beznadziei.

gain@gain-poland.org